Sleva! Mannlicher Classic Zobrazit větší

Steyr Arms Classic CL II

Nový produkt

Lovecká opakovací kulovnice STEYR CLASSIC je svělou směsí klasického, elegantního, do detailu propracovaného designu, kombinace nejmodernějších technologií a poctivé ruční práce.

Více informací

59 990,01 Kč s DPH

-10 000,00 Kč

69 990,01 Kč s DPH

Více informací

Popis

Lovecká opakovací kulovnice STEYR CLASSIC je svělou směsí klasického, elegantního, do detailu propracovaného designu, kombinace nejmodernějších technologií a poctivé ruční práce.

Historie továrny STEYR ARMS sahá hluboko do 19. století a je, především v letech existence Rakousko-Uherské monarchie, těsně spjata s prací českých puškařů. I v tomto důvodu můžeme hledat kořeny popularity kulovnic této značky u nás.

Ale tím hlavním důvodem je skutečnost, že kulovnice STEYR CLASSIC vynikají především svou přesností, precizním chodem spouště, nevšední elegancí a jakousi lehkostí a pečlivým zpracováním. Obrovskou péči pak věnují u STEYRů především bezpečnosti střelce.

Hlaveň:

 • Hlavně kulovnice STEYR CLASSIC je vyráběna kováním za studena na trnu (tzv. nahotovo) z prvotřídní chrom-molybdenové oceli. Procesu kování je podrobena pouze hlaveň, komora je vyrobena velmi přesným třískovým obráběním. Tato technologie, u dnešních výrobců již méně obvyklá, dává hlavni záruku dlouhé životnosti a vynikající přesnosti.
 • Firma STEYR ARMS provádí kusovou kontrolu kvality hlavně ihned po jejím vyjmutí z kovačky. Elektronicky je proměřeno, je-li hlaveň 100% rovná. Není-li tomu tak, hlaveň se dodatečně nerovná, jak je tomu u mnoha jiných výrobců, ale je vyřazena z výrobního cyklu. Periodicky se provádí i vcelku brutální zkouška spočívající v tom, že do vývrtu se napěchuje střela dané ráže a provede se výstřel dalšího náboje do téže hlavně. Výsledkem zkoušky musí být vydutí, prasknutí avšak nikoli roztržení hlavně.
 • Hlaveň je do kulovnice STEYR CLASSIC upevněna jako volně plovoucí.
 • Všechny hlavně opakovacích kulovnic STEYR CLASSIC jsou na povrchu kovány do tvaru šroubovice, což je charakteristický znak všech kulovnic STEYR (s výjimkou modelu Scout).

Spoušťový mechanizmus:

 • Momentová spoušť opakovacích kulovnic STEYR CLASSIC se vyznačuje precizním, hladkým a krátkým chodem.
 • Funkci spoušťového mechanizmu kulovnic STEYR CLASSIC lze oprávněně hodnotit jako jednu z nejlepších nejen v evropském, ale i ve světovém měřítku.
 • Na přání je možno kulovnici STEYR CLASSIC vybavit francouzským (tlačným) napínáčkem.
 • Vzdálenost kohoutu spouště od přední části lučíku je u opakovací kulovnice STEYR CLASSIC dostatečná i pro pohodlnou střelbu v rukavicích.

Závěr:

 • Opakovací kulovnice STEYR CLASSIC využívá systému válcového odsuvného závěru. Závěr se zamyká čtyřmi mohutnými ozuby ve dvou řadách do lůžka závěru.
 • Závěr kulovnice STEYR CLASSIC je vybaven unikátním bezpečnostním systémem SBS, který především (ale nejenom) chrání střelce před účinkem úniku spalných plynů  nebo roztržením závěru.
 • Všechny součástky závěru opakovací kulovnice STEYR CLASSIC a jejich uložení jsou uspořádány tak, aby nebyly poškozeny vlivem vniknutí nečistot, prachu do těla závěru.
 • Závěr kulovnice STEYR CLASSIC se otevírá pod úhlem 70º.

Pojistka:

 • Opakovací kulovnice STEYR CLASSIC je vybavena třípolohovým pojistným systémem STEYR 2+1.

Pažbení:

 • Pažbení kulovnice STEYR CLASSIC je vyrobeno z kvalitního evropského ořechu.
 • Hlaviště pažby opakovací kulovnice STEYR CLASSIC je tvaru kapřího hřbetu s velmi přesně vyříznutou bavorskou lícnicí.
 • Výrazná a hluboká rybina na pistolové botce a předpažbí kulovnice STEYR CLASSIC umožňuje jistý a neklouzavý úchop v jakémkoli počasí, i v rukavicích.
 • Dřevo pažbení opakovací kulovnice STEYR CLASSIC je povrchově upraveno olejem do polomatného lesku.

Povrchová úprava kovových částí zbraně:

 • Vnější stěna hlavně, pouzdro závěru a dno zásobníku (příplatková výbava) jsou opatřeny unikátní vrstvou MANNOX®, která 100% chrání ocelové díly před korozí a dalšími nepříznivými vlivy.

Zásobník:

 • Ve standardní výbavě přichází opakovací kulovnice STEYR CLASSIC s dvouřadým zásobníkem se synthetickým dnem.
 • Dvouřadý zásobník kulovnice STEYR CLASSIC umožňuje rychlé a snadné vkládání nábojů.
 • Zásobník opakovací kulovnice STEYR CLASSIC může být do šachty zasazen ve dvou polohách. Je-li zásobník ve spodní poloze, je možno prověřit bezporuchový cyklus chodu závěru, aniž by byl náboj podán do nábojové komory.

Technická data

Ráže

.222 Rem., .223 Rem., .243 Win., .308 Win., 7mm-08 Rem., .270 Win., 7×64, .30–06Spr., .25–06Rem., 6,5×55SE, 6,5×57, 8×57 JS, 9,3×62, 6,5x68, 7mm RemMag., .300 WinMag., .270WSM, .300WSM, 7mm WSM, 8×68S

Systém

válcový odsuvný závěr
systém SBS

Spoušť

momentová
francouzský (tlačný) napínáček - na přání

Pojistka

mechanická, třípolohová - STEYR 2+1

Zásobník

schránkový odnímatelný
dvojřadý

Kapacita zásobníku

standardní ráže - 4 rány
ráže magnum a WSM - 3 rány

Povrchová úprava kovových částí

Mannox - černý mat

Mířidla

hledí kovové pevné
muška kovová stavitelná výškově

Příprava pro montáž puškohledu

ano
lze použít například otočné montáže Original Steyr Schwenk Mount s oky o průměru 30mm nebo 1"

Pažbení

polopažba
kvalitní evropský ořech
hlaviště ve tvaru kapří hřbet, bavorská lícnice
předpažbí s nosem z růžového dřeva
povrch olejovaný
pryžová měkčená botka pažby

Délka hlavně (mm)

standardní ráže 600
ráže magnum a WSM 650

Celková délka

standardní ráže 1150mm
ráže magnum; 1200 mm

Celková váha prázdná (kg)

standardní ráže 3,35
ráže magnum 3,60

Levé provedení

ano - pouze pažba, systém napravo

Výbava v ceně zbraně

Poutka na řemen