Mannlicher Luxus

Nový produkt

Nejnovější model opakovací kulovnice MANNLICHER LUXUS je naplněním koncepce lovecké kulovnice, o jejíž relizaci se snaží nejedna světová zbrojovka. Modulární koncepce, snadná výměna hlavně, možnost individualizace zbraně.

Více informací

59 990,00 Kč s DPH

-6 000,00 Kč

65 990,00 Kč s DPH

Více informací

Popis

Nejnovější model opakovací kulovnice MANNLICHER LUXUS je naplněním koncepce lovecké kulovnice, o jejíž relizaci se snaží nejedna světová zbrojovka. Modulární koncepce, snadná výměna hlavně, možnost individualizace zbraně.

Opakovací kulovnice MANNLICHER LUXUS - to je stavebnice pro dospělé muže i tak by se dala charakterizovat tato kulovnice. Můžete dát prostor svojí tvořivosti a navrhnout si zbraň podle Vašich představ, potřeb a možností. Navíc můžete jak vzhled, tak určení Vaší zbraně libovolně měnit v průběhu celé její životnosti, takže během celého Vašeho života a vzhledem k příslovečné kvalitě není vyloučeno, že si podobně s touto kulovnicí pohrají i Vaši potomci.

Historie továrny Steyr-Mannlicher sahá hluboko do 19. století a je, především v letech existence Rakousko-Uherské monarchie, těsně spjata s prací českých puškařů. I v tomto důvodu můžeme hledat kořeny popularity kulovnic této značky u nás.

Ale tím hlavním důvodem je skutečnost, že kulovnice MANNLICHER LUXUS vynikají především svou přesností, precizním chodem spouště, nevšední elegancí, pečlivým zpracováním a mnoha možnostmi individualizace zbraně.

Hlaveň:

 • Hlavně kulovnice MANNLICHER LUXUS je vyráběna kováním za studena na trnu (tzv. nahotovo) z prvotřídní chrom-molybdenové oceli. Procesu kování je podrobena pouze hlaveň, komora je vyrobena velmi přesným třískovým obráběním. Tato technologie, u dnešních výrobců již méně obvyklá, dává hlavni záruku dlouhé životnosti a vynikající přesnosti.
 • Firma Steyr-Mannlicher provádí kusovou kontrolu kvality hlavně ihned po jejím vyjmutí z kovačky. Elektronicky je proměřeno, je-li hlaveň 100% rovná. Není-li tomu tak, hlaveň se dodatečně nerovná, jak je tomu u mnoha jiných výrobců, ale je vyřazena z výrobního cyklu. Periodicky se provádí i vcelku brutální zkouška spočívající v tom, že do vývrtu se napěchuje střela dané ráže a provede se výstřel dalšího náboje do téže hlavně. Výsledkem zkoušky musí být vydutí, prasknutí avšak nikoli roztržení hlavně.
 • Hlaveň je do kulovnice MANNLICHER LUXUS upevněna jako volně plovoucí.
 • Hlavně opakovací kulovnice MANNLICHER LUXUS mají integrovánu lištu na upevnění montáže – Picatinny nebo Swing Mount. Tato skutečnost je velmi praktická zejména v tom případě, že dochází k výměně hlavní. Tak může být na každé hlavni upevněn buď samostatný puškohled nebo je možno použít pro obě, nebo i více výměnných hlavní pouze jeden puškohled s fixací nastřelených hodnot (například Kahles Helia CSX 3-12×56 se systémem Multizero).
 • Všechny hlavně opakovacích kulovnic MANNLICHER LUXUS jsou na povrchu kovány do tvaru šroubovice.

Spoušťový mechanizmus:

 • Momentová spoušť opakovacích kulovnic MANNLICHER LUXUS se vyznačuje precizním, hladkým a krátkým chodem. Funkci spoušťového mechanizmu kulovnic MANNLICHER LUXUS lze oprávněně hodnotit jako jednu z nejlepších nejen v evropském, ale i ve světovém měřítku.
 • Továrně je hodnota odporu spouště opakovací kulovnice MANNLICHER LUXUS nastavena na 18-20N, spoušť je však možno seřídit i na jinou, pro střelce vhodnější hodnotu.
 • Na přání je možno kulovnici MANNLICHER LUXUS vybavit francouzským (tlačným) napínáčkem.
 • Vzdálenost kohoutu spouště od přední části lučíku je u opakovací kulovnice MANNLICHER LUXUS dostatečná i pro pohodlnou střelbu v rukavicích.

Závěr:

 • Opakovací kulovnice MANNLICHER LUXUS využívá systému válcového odsuvného závěru. Závěr se zamyká šesti mohutnými ozuby ve dvou řadách do hlavně. Tento způsob uzamčení je v současné době nejdokonalejší, nejbezpečnější a nejpřesnější jak z hlediska pevnosti uzamčení, tak i z pohledu umožnění velmi přesné střelby a koneckonců i z pohledu jednoduchosti výměny hlavní.
 • Závěr kulovnice MANNLICHER LUXUS je vybaven unikátním bezpečnostním systémem SBS, který především (ale nejenom) chrání střelce před účinkem úniku spalných plynů  nebo roztržením závěru.
 • Všechny součástky závěru opakovací kulovnice MANNLICHER LUXUS a jejich uložení jsou uspořádány tak, aby nebyly poškozeny vlivem vniknutí nečistot, prachu do těla závěru.
 • Závěr kulovnice MANNLICHER LUXUS se otevírá pod úhlem 70º.

Pojistka:

 • Opakovací kulovnice MANNLICHER LUXUS je vybavena třípolohovým pojistným systémem Mannlicher 2+1.

Pažbení:

 • Pažbení kulovnice MANNLICHER LUXUS je vyrobeno z kvalitního evropského ořechu s výraznou podélnou kresbou.
 • Hlaviště pažby opakovací kulovnice MANNLICHER LUXUS je tvaru kapřího hřbetu s velmi přesně vyříznutou bavorskou lícnicí.
 • Výrazná a hluboká rybina na pistolové rukojeti a předpažbí kulovnice MANNLICHER LUXUS umožňuje jistý a neklouzavý úchop v jakémkoli počasí, i v rukavicích.
 • Dřevo pažbení opakovací kulovnice MANNLICHER LUXUS je povrchově upraveno olejem do polomatného lesku.
 • Boční výměnné panely kulovnice MANNLICHER LUXUS jsou vyrobeny v základní verzi z ořechu téže kvality, z jakého je vyrobeno pažbení. Boční panely jsou vyměnitelné, v příplatkové výbavě je možno objednat kovové s rytinami různých loveckých nebo ornamentálních motivů (viz sekce Mannlicher Luxus Custom Shop).

Povrchová úprava kovových částí zbraně:

 • Vnější stěna hlavně a pouzdro závěru kulovnice MANNLICHER LUXUS jsou opatřeny unikátní vrstvou MANNOX®, která 100% chrání ocelové díly před korozí a dalšími nepříznivými vlivy (pot, kyseliny, oděr, vrypy).

Zásobník:

 • Ve standardní výbavě přichází opakovací kulovnice MANNLICHER LUXUS s dvouřadým zásobníkem se synthetickým dnem, který umožňuje rychlé a snadné vkládání nábojů.
 • Zásobník opakovací kulovnice MANNLICHER LUXUS může být do šachty zasazen ve dvou polohách. Je-li zásobník ve spodní poloze, je možno prověřit bezporuchový cyklus chodu závěru, aniž by byl náboj podán do nábojové komory.

Standardní verze:

Standardní verze opakovací kulovnice MANNLICHER LUXUS je dodávána v této konfiguraci:

 • pažba, postranní výměnné panely, předpažbí – kvalitní evropský ořech kategorie I
 • hlaveň Picatinny nebo Swing Mount lišta (600/650mm)
 • pouzdro závěru hliníková slitina
 • zásobník (3 rány/2 rány)
 • otevřená mířidla
 • klika závěru v provedení hadí jazyk
 • nástroj na výměnu hlavní

Příplatkové výbavy a možnosti viz sekce MANNLICHER LUXUS CUSTOM SHOP

Výměna hlavní:

Rážové skupiny:

 • Skupina A: .243 Win., 6,5×55 SE, .270 Win., 7X64, 7 mm-08 Rem., .308 Win., .30–06 Spr., 8×57JS, 9,3×62
 • Skupina B: .300 Win. Mag., 7 mm Rem Mag., .270 WSM, .300 WSM, .375 HH Magnum
 • Skupina C: 8×68S

Výměna hlavně v rámci jedné rážové skupiny:

 • Pro výměnnou hlaveň, která je s původní hlavní v rámci jedné rážové skupiny, není potřeba žádné další příslušenství, s výjimkou pořízení výměnné hlavně a zásobníku příslušné ráže.

Výměna hlavně mimo rážovou skupinu:

 • Pro výměnnou hlaveň, která je mimo rážovou skupinu je zapotřebí pořídit výměnnou hlaveň, zásobník příslušné ráže a kompletní závěr (nebo tělo závěru a čelo závěru).

Technická data

Ráže Standardní ráže (skupina A):
.243 Win., 6,5×55 SE, .270 Win., 7X64, 7 mm-08 Rem., .308 Win., .30–06 Spr.,8×57JS, 9,3×62

Ráže magnum (skupina B):
.300 Win. Mag., 7 mm Rem Mag., .270 WSM, .300 WSM, .375H&H

Ráže magnum (skupina C):
8x68S
Systém válcový odsuvný závěr
systém SBS
jeden rozměr pro všechny ráže v rámci jedné rážové skupiny
Spoušť momentová
seřiditelný odpor (tovární nastavení 18-20 N)
francouzský (tlačný) napínáček - na přání
Pojistka mechanická, třípolohová - Mannlicher 2+1
Zásobník schránkový odnímatelný
dvojřadý
Kapacita zásobníku 3 rány standardní ráže
2 rány ráže magnum

vysokokapacitní (HC)
6 ran standardní ráže
5 ran ráže magnum
Povrchová úprava kovových částí Mannox - černý mat
Mířidla hledí kovové pevné kovové
muška kovová stavitelná výškově
Příprava pro montáž puškohledu Picatinny lišta na pouzdru závěru
Swing Mount lišta na pouzdru závěru
Pažbení evropský ořech
hlaviště kapří hřbet s bavorskou lícnicí
pistolová rukojeť
výměnné postranní panely
olejová politura
pryžová botka
Délka hlavně (mm) 600 mm standardní ráže
650 mm ráže magnum
Celková délka standardní ráže 1115 mm
ráže magnum 1165 mm
Celková váha prázdná (kg) standardní ráže 3,0 kg
ráže magnum 3,30 kg
Levé provedení ano - levý systém i pažbení
BEZ PŘÍPLATKU
Výbava v ceně zbraně poutka
Příplatková výbava ocelové pouzdro závěru
výměnná hlaveň
pažbení ve třech stupních kvality dřeva
výměnné boční panely
HC zásobník