Sleva! Mannlicher Classic Mountain Zobrazit větší

Steyr Arms Classic CL II Mountain

Nový produkt

Opakovací kulovnice STEYR CLASSIC MOUNTAIN je zkrácenou a odlehčenou (horskou) verzí oblíbené kulovnice Steyr Classic. Z důvodu zachování přehlednosti dat ji uvádíme samostatně.

Více informací

61 380,01 Kč s DPH

-10 000,00 Kč

71 380,01 Kč s DPH

Více informací

Popis

Opakovací kulovnice STEYR CLASSIC MOUNTAIN je zkrácenou a odlehčenou (horskou) verzí oblíbené kulovnice STEYR Classic. Z důvodu zachování přehlednosti dat ji uvádíme samostatně.

Historie továrny STEYR ARMS sahá hluboko do 19. století a je, především v letech existence Rakousko-Uherské monarchie, těsně spjata s prací českých puškařů. I v tomto důvodu můžeme hledat kořeny popularity kulovnic této značky u nás.

Ale tím hlavním důvodem je skutečnost, že kulovnice STEYR CLASSIC MOUNTAIN vynikají především svou přesností, precizním chodem spouště, nevšední elegancí a jakousi lehkostí a pečlivým zpracováním. Obrovskou péči pak věnují u STEYRů především bezpečnosti střelce.

Opakovací kulovnice STEYR CLASSIC MOUNTAIN si zachovává nevšední eleganci dlouhého modelu STEYR CLASSIC. Díky své lehčí váze je tato zbraň vhodná zejména k lovu v horských nebo náročných terénech. Krátká hlaveň nikterak nesnižuje přesnost zásahu ani při střelbě na dlouhé vzdálenosti. V Rakousku je kulovnice STEYR CLASSIC MOUNTAIN velmi populární zejména pro lov kamzíků, kde je nutno střílet často i tzv. “přes údolí”.

Hlaveň:

 • Hlaveň kulovnice STEYR CLASSIC MOUNTAIN je vyráběna kováním za studena na trnu (tzv. nahotovo) z prvotřídní chrom-molybdenové oceli. Tato technologie, u dnešních výrobců již méně obvyklá, dává hlavni záruku dlouhé životnosti a vynikající přesnosti.Procesu kování je podrobena pouze hlaveň, komora je vyrobena velmi přesným třískovým obráběním. Tato technologie, u dnešních výrobců již méně obvyklá, dává hlavni záruku dlouhé životnosti a vynikající přesnosti.
 • Firma  STEYR ARMS provádí kusovou kontrolu kvality hlavně ihned po jejím vyjmutí z kovačky. Elektronicky je proměřeno, je-li hlaveň 100% rovná. Není-li tomu tak, hlaveň se dodatečně nerovná, jak je tomu u mnoha jiných výrobců, ale je vyřazena z výrobního cyklu. Periodicky se provádí i vcelku brutální zkouška spočívající v tom, že do vývrtu se napěchuje střela dané ráže a provede se výstřel dalšího náboje do téže hlavně. Výsledkem zkoušky musí být vydutí, prasknutí avšak nikoli roztržení hlavně.
 • Hlaveň je v kulovnici STEYR CLASSIC MOUNTAIN upevněna jako volně plovoucí.
 • Všechny hlavně opakovacích kulovnic STEYR CLASSIC MOUNTAIN jsou na povrchu kovány do tvaru šroubovice, což je charakteristický znak všech kulovnic STEYR (s výjimkou modelu Scout).

Spoušťový mechanizmus:

 • Momentová spoušť opakovacích kulovnic STEYR CLASSIC MOUNTAIN se vyznačuje precizním, hladkým a krátkým chodem.
 • Funkci spoušťového mechanizmu kulovnic STEYR CLASSIC MOUNTAIN lze oprávněně hodnotit jako jednu z nejlepších nejen v evropském, ale i ve světovém měřítku.
 • Na přání je možno kulovnici STEYR CLASSIC MOUNTAIN vybavit francouzským (tlačným) napínáčkem.
 • Vzdálenost kohoutu spouště od přední části lučíku je u opakovací kulovnice STEYR CLASSIC MOUNTAIN dostatečná i pro pohodlnou střelbu v rukavicích.

Závěr:

 • Opakovací kulovnice STEYR CLASSIC MOUNTAIN využívá systému válcového odsuvného závěru. Závěr se zamyká čtyřmi mohutnými ozuby ve dvou řadách do lůžka závěru.
 • Závěr kulovnice STEYR CLASSIC MOUNTAIN je vybaven unikátním bezpečnostním systémem SBS, který především (ale nejenom) chrání střelce před účinkem úniku spalných plynů  nebo roztržením závěru.
 • Všechny součástky závěru opakovací kulovnice STEYR CLASSIC MOUNTAIN a jejich uložení jsou uspořádány tak, aby nebyly poškozeny vlivem vniknutí nečistot, prachu do těla závěru.
 • Závěr kulovnice STEYR CLASSIC MOUNTAIN se otevírá pod úhlem 70º.

Pojistka:

 • Opakovací kulovnice STEYR CLASSIC MOUNTAIN je vybavena třípolohovým pojistným systémem STEYR 2+1.

Pažbení:

 • Pažbení kulovnice STEYR CLASSIC MOUNTAIN je vyrobeno z kvalitního evropského ořechu.
 • Hlaviště pažby opakovací kulovnice STEYR CLASSIC MOUNTAIN je tvaru kapřího hřbetu s velmi přesně vyříznutou bavorskou lícnicí.
 • Výrazná a hluboká rybina na pistolové botce a předpažbí kulovnice STEYR CLASSIC MOUNTAIN umožňuje jistý a neklouzavý úchop v jakémkoli počasí, i v rukavicích.
 • Dřevo pažbení opakovací kulovnice STEYR CLASSIC MOUNTAIN je povrchově upraveno olejem do polomatného lesku.

Povrchová úprava kovových částí zbraně:

 • Vnější stěna hlavně, pouzdro závěru a dno zásobníku (příplatková výbava) kulovnice STEYR CLASSIC MOUNTAIN jsou opatřeny unikátní vrstvou MANNOX®, která 100% chrání ocelové díly před korozí a dalšími nepříznivými vlivy.

Zásobník:

 • Ve standardní výbavě přichází opakovací kulovnice STEYR CLASSIC MOUNTAIN s dvouřadým zásobníkem se synthetickým dnem.
 • Dvouřadý zásobník kulovnice STEYR CLASSIC MOUNTAIN umožňuje rychlé a snadné vkládání nábojů.
 • Zásobník opakovací kulovnice STEYR CLASSIC MOUNTAIN může být do šachty zasazen ve dvou polohách. Je-li zásobník ve spodní poloze, je možno prověřit bezporuchový cyklus chodu závěru, aniž by byl náboj podán do nábojové komory.

Technická data

Ráže

222 Rem., .223 Rem., .243 Win., 6,5x55SE, .270Win, 7x64, .25-06 Rem., 7mm-08 Rem., .308 Win., .30–06Spr., 8×57 JS, 9,3×62

Systém

válcový odsuvný závěr
systém SBS

Spoušť

momentová
francouzský (tlačný) napínáček - na přání

Pojistka

mechanická, třípolohová - STEYR 2+1

Zásobník

schránkový odnímatelný
dvojřadý

Kapacita zásobníku

4 rány

Povrchová úprava kovových částí

Mannox - černý mat

Mířidla

zbraň je dodávána pouze s mířidly
hledí kovové pevné
muška kovová stavitelná výškově

Příprava pro montáž puškohledu

ano
lze použít například otočnou montáž Original Steyr Swing Mount s oky o průměru 30mm nebo 1"

Pažbení

polopažba
kvalitní evropský ořech
hlaviště ve tvaru kapří hřbet, bavorská lícnice
nos předpažbí z růžového dřeva
povrch olejovaný
pryžová měkčená botka

Délka hlavně (mm)

508

Celková délka

1060mm

Celková váha prázdná (kg)

3,2

Levé provedení

ano - pouze pažba, systém napravo

Výbava v ceně zbraně

poutka na řemen