Kahles Helia CSX 3-12×56

Nový produkt

Extrémně široké zorné pole lehkého modelu Kahles Helia CSX 3-12×56 poskytuje komfortní přehled v každé střelecké situaci a dovoluje cílit a střílet s oběma očima otevřenýma. Díky digitálně ovládané regulaci osvětlení může být intenzita jasu záměrné osnovy velmi rychle přizpůsobena aktuálním světelným podmínkám pomocí dotykového ovladače.

Více informací

Více informací

Popis

Puškohledy Kahles Helia CSX, které nabízí rakouská firma Kahles, G.m.b.H. – součást impéria Swarovski Optik – jsou jedny z nejkvalitnějších, které lze na trhu pořídit.

Náročný terén, nepříznivé světelné podmínky, neočekávané situace, to jsou podmínky, které vyžadují rychlá rozhodnutí a intuitivní ovládání všeho vybavení zvláště pak puškohledu. Extrémně široké zorné pole lehkého modelu Kahles Helia CSX 3-12×56 poskytuje komfortní přehled v každé střelecké situaci a dovoluje cílit a střílet s oběma očima otevřenýma. Díky digitálně ovládané regulaci osvětlení může být intenzita jasu záměrné osnovy velmi rychle přizpůsobena aktuálním světelným podmínkám pomocí dotykového ovladače. Nastavení lze okamžitě a jednoduše uložit do módu “Stand-by”.  Přesně definovaná a lehce identifikovatelná záměrná osnova puškohledu Kahles Helia CSX 3-12×56 slouží k intuitivnímu, rychlému a přitom preciznímu zaměření zbraně na cíl.

Zvětšení:

 • Puškohled Kahles Helia CSX 3-12×56 má proměnlivé (variabilní) zvětšení v rozmezí 3 – 12x

Obraz:

 • Puškohled Kahles Helia CSX 3-12×56 se vyznačuje hlubokým, křišťálově jasným a do okrajů objektivu nezdeformovaným obrazem pozorovaného objektu. Obraz puškohledu Kahles Helia CSX 3-12×56 má přesně takový jas a kontrast, který neunaví oči, a to v jakýchkoli světelných podmínkách. Obraz puškohledu Kahles Helia CSX 3-12×56 má neobvykle široké zorné pole.

Konstrukce optické soustavy:

 • Skleněné, ručně broušené čočky Schott. Komplexní konstrukce objektivu se čtyřmi čočkami objektivu dává puškohledu Kahles Helia CSX 3-12×56 maximálně dosažitelnou hodnotu šířky zorného pole s výjimečně jasným, hlubokým a kontrastním obrazem s jasně definovanými okraji bez deformací.

Optické vrstvy:

 • Všechny vnitřní i vnější čočky optické soustavy puškohledu Kahles Helia CSX 3-12×56 jsou pokryty optimalizovanými optickými vrstvami AMV

Uložení optické soustavy:

 • Extrémně odolné tělo puškohledu Kahles Helia CSX 3-12×56 je soustruženo z jednoho kusu vysokojakostní slitiny pomocí nejmodernějších metod obrábění. Tělo puškohledu je plněno argonem, který zajišťuje 100% vysušení všech součástí puškohledu. Optická soustava, stejně jako věžičky puškohledu jsou hermeticky utěsněny. Puškohled Kahles Helia CSX 3-12×56 je 100% vodovzdorný - odolává tlaku vodního sloupce o výšce 3m.

Rektifikační mechanismus:

 • Zcela přesný a bezhlučný rektifikační mechanismus puškohledu Kahles Helia CSX 3-12×56 zajistí absolutní opakovatelnost nastavení puškohledu v jakýchkoli podmínkách. Hodnota 1 kliku je 10mm.
 • Hodnota výškové korekce je 1,25m/100m.

Záměrná osnova:

 • Dokonale osvětlená záměrná osnova puškohledu Kahles Helia CSX 2,5-10×50 je ve druhé zobrazovací rovině a vyhoví každé střelecké situaci.
 • Puškohled Kahles Helia CSX 3-12×56 je dodáván se záměrnou osnovou 4-Dot.

Digitální technologie osvětlení:

 • Puškohled Kahles Helia CSX 3-12×56 je opatřen digitálním, bezstupňovým plynulým ovládáním jasu nasvícení záměrné osnovy. Ovládání osvětlení záměrné osnovy puškohledu Kahles Helia CSX 3-12×56 je absolutně bezhlučné, s pamětí posledního nastavení a červeným indikátorem spuštění. Digitální technologie osvětlení použitá u puškohledu Kahles Helia CSX 3-12×56 je odlišná od běžných analogových ovladačů, a umožňuje výjimečnou životnost baterie – až 500 hodin.

Funkce AutomaticLight®

 • Technologie AutomaticLight® je patentována firmou Kahles.

Puškohled Kahles Helia CSX 3-12×56 může být na přání vybaven balistickou věžičkou MultiZero®

 • Technologie MultiZero® umožňuje zachovat nastavení nastřelení puškohledu až na 5 různých vzdáleností. Modely s touto výbavou jsou označeny MZ.

Náhradní baterie:

 • Náhradní baterie je uložena v krytce točítka stranové rektifikace.

Příplatková výbava:

 • Balistická věžička MultiZero (modely MZ)
 • Prismatická lišta Swarovski (modely SR)

Technická data

Zvětšení 3 - 12 x
Typ záměrné osnovy 4-DOT
Průměr tubusu (mm) 30
Průměr čočky objektivu (mm) 56
Koeficient stmívání (DIN 58388) 9,5 - 22,5
Zorné pole (m/100m) 12,5 - 3,5
Průměr výstupní pupily (mm) 10 - 4,7
Vzdálenost výstupní pupily (mm) 90
Korekce paralaxy (m) 100 - nastavená výrobcem
Antireflexní vrstvy vícenásobná achromatická vrstva AMV
Dioptrická korekce (dpt) +2 / -3,5
Celková délka (mm) 356
Celková váha (g) 580 
model SR 598
Povrchová úprava tubusu černý elox
Výbava v ceně výrobku náhradní baterie, ochranné krytky objektivu a okuláru, čistící hadřík
Příplatková výbava balistická věžička MultiZero (modely MZ), prismatická lišta Swarovski (modely SR)