Mannlicher pojistka 2+1

Popis

Třípolohová pojistka Mannlicher 2+1 je absolutně bezhlučná a výrazně zvyšuje komfort a bezpečnost při ovládání kulovnice.

Detail

Pojistka je umístěna na krku pažby v místech, kde je umístěna pojistka drtivé většiny loveckých brokovnic. Má tvar otočného kotouče a je charakteristická třemi funkčními polohami.

1. Červená tečka označuje stav “odjištěno”. Pokud máte natažený bicí mechanismus, a náboj v komoře, je zbraň  připravena ke střelbě. Na natažený mechanismus zbraně upozorní výstražník, který v tomto stavu zbraně ční ze zadní části koncovky závěru.

2. Bílá tečka označuje zajištěnou zbraň. Mechanismus je natažený; můžete bez obav manipulovat závěrem, nabíjet nebo vybíjet zbraň.

3. Bílá tečka a šedé tlačítko při uzavřeném závěru signalizuje, že závěr je “uzamčen” a nelze s ním manipulovat. Zbraň je nyní absolutně bezpečná pro transport, nehrozí nebezpečí nechtěného odjištění(šedé tlačítko aretuje pojistku v této poloze) nebo nechtěného vybití zbraně při náročném přesunu. V této poloze lze přitisknout kliku závěru k pažbě. Zbraň tak získá kompaktnější rozměry a klika méně zachytává za oděv při nošení.

Pokud otočíme pojistku do třetí polohy při otevřeném závěru, můžeme závěr vyjmout ze zbraně.