• Vyprodáno
Steyr SSG 08
search
 • Steyr SSG 08
 • Steyr SSG 08

Steyr SSG 08 A1

60.693.3K
284 990,00 Kč

S DPH

Odstřelovací puška STEYR SSG 08 představuje bez nadsázky milník mezi sportovními zbraněmi se značkou STEYR. Legendární přesnost, trvanlivost, jednoduchá konstrukce a počínaje rokem 2012, rovněž v ráži .338 Lap. Mag.

Ráže: 338 Lapua Mag
Délka hlavně: 690mm
Množství

Popis

Nová odstřelovací puška STEYR SSG 08 představuje bez nadsázky milník mezi sportovními zbraněmi se značkou STEYR. Legendární přesnost, trvanlivost, jednoduchá konstrukce a počínaje rokem 2012, rovněž v ráži .338 Lap. Mag.

Historie továrny Steyr-Mannlicher sahá hluboko do 19. století a je, především v letech existence Rakousko-Uherské monarchie, těsně spjata s prací českých puškařů. I v tomto důvodu můžeme hledat kořeny popularity kulovnic této značky u nás. Firma Steyr-Mannlicher používá pro své sportovní a vojenské modely označení STEYR. Opakovací kulovnice STEYR vynikají především svou přesností, precizním chodem spouště a pečlivým zpracováním. Obrovská péče je při výrobě  věnována především bezpečnosti střelce.

Hlaveň:

 • Těžká hlaveň kulovnice STEYR SSG 08 je vyráběna kováním za studena na trnu (tzv. nahotovo) z prvotřídní chrom-molybdenové oceli. Procesu kování je podrobena pouze hlaveň, komora je vyrobena velmi přesným třískovým obráběním. Tato technologie, u dnešních výrobců již méně obvyklá, dává hlavni záruku dlouhé životnosti a vynikající přesnosti.
 • Firma Steyr-Mannlicher provádí kusovou kontrolu kvality hlavně ihned po jejím vyjmutí z kovačky. Elektronicky je proměřeno, je-li hlaveň 100% rovná. Není-li tomu tak, hlaveň se dodatečně nerovná, jak je tomu u mnoha jiných výrobců, ale je vyřazena z výrobního cyklu. Periodicky se provádí i vcelku brutální zkouška spočívající v tom, že do vývrtu se napěchuje střela dané ráže a provede se výstřel dalšího náboje do téže hlavně. Výsledkem zkoušky musí být vydutí, prasknutí avšak nikoli roztržení hlavně.
 • Hlaveň opakovacích kulovnic STEYR SSG 08 je na povrchu kována do tvaru šroubovice.
 • Opakovací kulovnice Steyr SSG 08 může být dodána s těžkou, 600mm dlouhou hlavní (model HB), 510mm dlouhou těžkou hlavní (model HBC) nebo 690mm dlouhou těžkou hlavní (model HBL).
 • Hlaveň kulovnic STEYR SSG 08 je sériově osazena úsťovou brzdou.

Spoušťový mechanizmus:

 • Momentová spoušť opakovacích kulovnic STEYR SSG 08 se vyznačuje precizním, hladkým a krátkým chodem.
 • Vzdálenost kohoutu spouště od přední části lučíku je u opakovací kulovnice STEYR SSG 08 dostatečná i pro pohodlnou střelbu v rukavicích.
 • Funkci spoušťového mechanizmu kulovnic STEYR SSG 08 lze oprávněně hodnotit jako jednu z nejlepších nejen v evropském, ale i ve světovém měřítku.

Závěr:

 • Opakovací kulovnice STEYR SSG 08 využívá systému válcového odsuvného závěru. Závěr se zamyká čtyřmi mohutnými ozuby ve dvou řadách do lůžka závěru. Závěr se uvolňuje vnějším vypouštěčem.
 • Závěr kulovnice STEYR SSG 08 je vybaven unikátním bezpečnostním systémem SBS, který především (ale nejenom) chrání střelce před účinkem úniku spalných plynů  nebo roztržením závěru.
 • Všechny součástky závěru opakovací kulovnice STEYR SSG 08 a jejich uložení jsou uspořádány tak, aby nebyly poškozeny vlivem vniknutí nečistot, prachu do těla závěru.
 • Klika závěru kulovnice STEYR SSG 08 je konstruována k velmi rychlému přebití.
 • Na pouzdru závěru opakovací kulovnice STEYR SSG 08 je upevněna Picatinny lišta.
 • Závěr kulovnice STEYR SSG 08 se otevírá pod úhlem 70º.

Pojistka:

 • Kulovnice STEYR SSG 08 je vybavena třípolohovým pojistným systémem Mannlicher 2+1.

Pažbení:

 • Kulovnice STEYR SSG 08 je opatřena sklopnou pažbou, jejíž kostra je vyrobena z hliníkové slitiny, která je pro své vynikající vlastnosti používána v leteckém a kosmickém průmyslu.
 • Botka sklopné pažby kulovnice STEYR SSG 08 je ergonomická a odpružená, takže spolehlivě téměř eliminuje, společně s úsťovou brzdou, zpětný ráz zbraně. Botka pažby je opatřena třetí, jemně nastavitelnou třetí nožkou zbraně.
 • Lícnice sklopné pažby je výškově nastavitelná a je opatřena kalibrací k opakovanému, zcela přesnému nastavení. Součástí pažby opakovací kulovnice STEYR SSG 08 je pistolová botka s vyměnitelnými střenkami.
 • Předpažbí kulovnice STEYR SSG 08 je ventilované (slouží k optimalizaci odvodu povýstřelového tepla z povrchu hlavně), na spodní straně s integrovanou 280mm dlouhou UIT lištou. Po stranách předpažbí jsou upevněny krátké Picatinny lišty. Dvojnožka Versapod se upevňuje rovněž do spodní části předpažbí.
 • Pažba kulovnice STEYR SSG 08 je opatřena dvěma poutky pro uchycení řemenu.
 • Pažbení kulovnic STEYR SSG 08 je v černé barvě nebo v extrémně odolném kamuflážovém povrchu (STEYR SSG 08 Camouflage).

Povrchová úprava kovových částí zbraně:

 • U opakovací kulovnice STEYR SSG 08 jsou vnější stěna hlavně a pouzdro závěru opatřeny unikátní vrstvou MANNOX®, která 100% chrání ocelové díly před korozí a dalšími nepříznivými vlivy.
 • U verze STEYR SSG 08 Camouflage jsou kovové zbraně pokryty extrémně odolnou kamuflážovou vrstvou.

Zásobník:

 • Ve standardní výbavě přichází opakovací kulovnice STEYR SSG 08 s dvouřadým zásobníkem se synthetickým dnem, který umožňuje rychlé a snadné vkládání nábojů.

Technická data

Ráže .308 Win; .300 Win.Mag., .338 Lap.Magnum
Systém válcový odsuvný závěr
systém SBS
Spoušť momentová
Pojistka mechanická, třípolohová - Mannlicher 2+1
Zásobník schránkový odnímatelný
dvojřadý
Kapacita zásobníku 10 ran - ráže .308 Win; .300 Win.Mag.
8 ran - ráže .338 Lap. Magnum
Povrchová úprava kovových částí Mannox - černý mat ve verzi STEYR SSG 08 black
zelené camo ve verzi STEYR SSG 08 CAMOUFLAGE
Mířidla ne
Příprava pro montáž puškohledu Picatinny lišta na pouzdru závěru
280mm UIT lišta na předpažbí
2x postranní krátká Picatinny lišta na předpažbí
k upevnění optiky lze použít montáž STEYR MONOBLOC 20 M.O.A. s kroužky 30 nebo 34mm.
Pažbení sklopná pažba
nastavitelná délka botky
nastavitelná výška lícnice
třetí nožka
ergonomická pistolová rukojeť
Délka hlavně (mm) 600 mm provedení HB - ráže .308 Win., .300 Win.Mag.
508 mm provedení HBC - ráže .308 Win.
690 mm provedení HBL - ráže .308 Win., .300 Win.Mag., .338 Lap. Magnum
Celková délka 1182 mm provedení HB - ráže .308 Win., .300 Win.Mag.
1090 mm provedení HBC - ráže .308 Win.
1272 mm provedení HBL - ráže .308 Win., .300 Win.Mag., .338 Lap. Magnum
Celková váha prázdná (kg) 5,70 kg (bez bipodu) provedení HB - ráže .308 Win., .300 Win.Mag.
5,50 kg (bez bipodu) provedení HBC - ráže .308 Win.
6,00 kg (bez bipodu) provedení HBL - ráže .308 Win., .300 Win.Mag., .338 Lap. Magnum
Levé provedení ne
Výbava v ceně zbraně sklopná pažba
úsťová brzda
bipod Versapod
Příplatková výbava Steyr protiodrazová páska (mirage strap)
řemen Z-Aim Pro Stalker
60.693.3K
Nové