SAKO Quad

Nový produkt

Opakovací malorážka SAKO QUAD je jedinečným systémem vyráběným světoznámou finskou zbrojovkou SAKO OY, výrobcem kulovnic světoznámých značek Sako a Tikka.

Uvedené ceny modelů HunterPro a Synthetic platí do vyprodání zásob.

Více informací

17 990,00 Kč s DPH

Více informací

Opakovací malorážka SAKO QUAD je jedinečným systémem vyráběným světoznámou finskou zbrojovkou SAKO OY, výrobcem kulovnic světoznámých značek Sako a Tikka.

Firma SAKO zachytila včas nový trend v oblasti vývoje a výroby nových ráží malorážkového střeliva a s invencí sobě vlastní uvedla jako první na světové trhy malorážkovou opakovací kulovnici s možností jednoduché výměny hlavní – SAKO QUAD / SAKO QUAD COMBO. Kulovnice SAKO QUAD nejsou pouhou “dvaadvacítku” za levné peníze, ale je to plnohodnotná kulovnice v kvalitě, kterou očekáváte od firmy SAKO. Tomu samozřejmě odpovídá i jejich cena.

Malorážky SAKO QUAD jsou dodávány v rážích .22LR / .22WMR / .17HMR / .17Mach2 nebo jako komplet vybavený všemi čtyřmi hlavněmi (SAKO QUAD COMBO).

Vysoce přesné a trvanlivé hlavně kulovnic SAKO QUAD jsou vyrobeny kováním za studena na trnu, do pažbení jsou osazeny jako volně plovoucí. U této kategorie zbraní se jedná o věc nevídanou, která umožňuje vysoce přesnou střelbu bez vibrací. Hlavně je možno na přání osadit mířidly s ochranným tunelem. Ústí hlavně je opatřeno závitem, který umožňuje použít například úsťovou brzdu. Standardní délka hlavní je 56cm, bez ohledu na zvolenou ráži. Protože se jedná o kulovnici s výměnnými hlavněmi, jsou jednotlivé hlavně identifikovány barevným pruhem, aby nedošlo k jejich případné záměně. Hlavně lze vyměnit velmi jednoduchým způsobem pomocí nástroje (klíče), který je ve standardní výbavě kulovnic SAKO QUAD COMBO.

Označení hlavní je následující:

  • .22LR – zelený
  • .22WMR – žlutý
  • .17HMR – oranžový
  • .17Mach2 – modrý

Kulovnice SAKO QUAD mohou být zapažbeny buď do ořechového pažbení s lícnicí Monte Carlo a olejovaným povrchem (SAKO QUAD HUNTER PRO) nebo do synthetického pažbení, které je standardně zesíleno skelným vláknem (SAKO QUAD SYNTHETIC). Všeobecně je design pažbení velmi moderní s výraznou rybinou pro perfektní úchop.

Systém kulovnic SAKO QUAD je klasickým systémem využívající odsuvného válce (modifikovaný systém Mauser – SAKO POB-4). Systém je uzamčen do hlavně pomocí dvou uzamykacích ozubů, zdvih závěru je 50º. Pouzdro závěru je na horní ploše opatřeno rybinou sloužící k upevnění montáže.

Spoušťový systém kulovnic SAKO QUAD je totožný se spoušťovým systémem použitým pro kulovnice SAKO 75/85. Váha spouště je nastavitelná v rozmezí od 1,0 do 2,0kg. Kulovnice SAKO QUAD může být vybavena na přání tlačným napínáčkem (příplatková výbava). Pojistka, která uzamyká jak spoušť, tak i závěr je umístěna na pravé straně za klikou závěru. Kvalita spoušťového mechanizmu a možnost jeho výbavy napínáčkem je rovněž v této kategorii věcí málo obvyklou.

Zásobníky kulovnice SAKO QUAD jsou na dně označeny tak, aby barevně odpovídaly označení hlavní. Zásobníky jsou společné pro ráže .22LR /17 Mach2 a 22WMR/17HMR. Kapacita základních verzí zásobníků je 5 ran. Příplatkově lze objednat zásobníky o kapacitě 10 ran (ráže 17) nebo 9 ran (ráže 22).

Kulovnice SAKO QUAD může být dodána v provedení bez mířidel nebo s hledím a muškou chráněnou tunelem na hlavni (hlavních).

Specialitou jsou kulovnice SAKO QUAD VARMINT / SAKO QUAD HEAVY BARREL osazené těžkou volně plovoucí hlavní.

Malorážka SAKO QUAD nebo systém SAKO QUAD COMBO je unikát a “Rolls Royce” mezi zbraněmi své třídy.

Technické parametry