Seznam produktů podle značky Norma

Výrobce kulového střeliva.

Vznik muničky Norma sahá do roku 1896, kdy bratři Engerové zřídili v Norském městě Oslo manufakturu na výrobu střel. Roku 1902 pak otevřeli provozovnu ve švédském městě Amotfors, která tehdy čítala 1 zaměstnance obsluhujícího 2 stroje. V roce 1911 byla postavena první tovární budova. Postupem doby se výroba ve Švédsku rozrůstala hlavně díky zakázkám pro vojsko. Firma se ale stále více začala zaměřovat na lovce a sportovní střelce. Největší expanze nastala v průběhu 40-tých let, kdy bylo vystavěno 10 továrních budov a počet zaměstnanců se rozrostl na 800. Během padesátých let dochází k nárůstu výroby lovecké a sportovní munice a k prvním exportním úspěchům na civilním trhu. V druhé polovině 20. století dochází ve firmě k několika změnám vlastníků a od roku 1979 se firma věnuje pouze výrobě loveckých a sportovních nábojů.
V současnosti společnost Norma produkuje 23 miliónů nábojů ročně ve více než 70 rážích, což je jeden z nejširších sortimentů civilní munice u světových výrobců střeliva.
Naše společnost je hrdá na to, že Vám může nabídnout to nejlepší , co nabízí světový trh v oboru lovecké a sportovní munice.
Jméno NORMA znamenalo pro jednoho ze zakladatelů firmy označení pro dokonalou krásu; pojmenoval svůj podnik podle stejnojmené milované opery skladatele Belliniho. Pro nás znamená jméno NORMA označení pro naprosto perfektní výrobky, nebo jednoduše, normu pro absolutní technickou dokonalost v oboru loveckého kulového střeliva.

www.norma.cc

Použité filtry